dyrc.cz NAŠI FURIANTI
   MÍSTO CV
   KONTAKT

Logo inscenace Na jaře 2004 jsem s několika svými pěveckými kolegy dostal nabídku na spolúčinkování v inscenaci divadelní hry Ladislava Stroupežnického NAŠI FURIANTI v režii Jana Antonína Pitínského v Národním divadle v Praze.
Vždy s dalšími devíti pěvecky dostatečně disponovanými muži a ženami vytváříme v každém provedení malý sbor, který zosobňuje čeleď, sousedy a ostatní vesničany. V inscenaci (tedy zejména v její první polovině, kdy vůbec neodejdeme ze scény) zpíváme lidové písně v úpravě hudebního skladatele Petra Hromádky, ale také tančíme, pracujeme, povykujeme a dokonce se i pereme :-)
Na obsazení těchto deseti malých rolí se střídá celkem 22 zpěváků, takže na každého vyjde v průměru jedno až dvě představení za měsíc.
Inscenace má velmi dobrý ohlas a značný úspěch, necelé dva roky po premiéře bude mít už padesát repríz a budoucnost má stále před sebou.
Ostatně, přijďte se přesvědčit sami, z ohlasů, které mám k dispozici, pozitivní reakce velmi výrazně převyšují ty negativní. Zde je stránka Našich furiantů v Národním divadle i s termíny představení a možností objednat vstupenky.

Během zkoušek před premiérou jsem si vymyslel malý projekt a vytvořil sadu fotografií všech protagonistů. V celém obsazení se nenašel nikdo, kdo by odmítl, a tak mohla vzniknout tato malá galerie...
(Většina snímků vznikla během několika málo sekund, takže jejich technická kvalita není zrovna dokonalá...)