Dolorosi martir  
    PROJEKT     PROGRAM     O AUTORECH     O ÚČINKUJÍCÍCH     TERMÍNY     KONTAKT     COLLEGIUM 419  
 
 
Kryštof Harant

O účinkujících

Collegium 419
Collegium 419 je vokální soubor specializující se na historicky poučenou interpretaci staré hudby.
Vystupuje v různém obsazeních od vokálního ansámblu po smíšený komorní sbor. Jeho dramaturgie se zaměřuje zejména na repertoár autorů 16. - 18. století. Vedle ryze vokálních vystoupení se podílí rovněž na společných produkcích s instrumentálními soubory používajícími dobové nástroje.
Soubor se vyznačuje vytříbenou hlasovou kulturou, charakteristickou barvou hlasů zpěváků školených v interpretaci staré hudby a schopností sólového projevu jednotlivých členů souboru. Spolupracuje s předními muzikology a instrumentalisty v oblasti staré hudby.
Zakladatelkou sboru je Marika Pečená.

Čeněk Svoboda
Čeněk Svoboda je absoloventem oboru hudební výchova - sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK v Praze. Se souborem Collegium 419 spolupracuje od roku 2003, vedle sbormistrovství se věnuje sólovému zpěvu, působí jako profesionální ansámblový zpěvák i sólista v předních domácích i zahraničních vokálních souborech staré hudby (Collegium Vocale 1704, Doulce Memoire, Collegium Marianum a další). S Collegiem 419 nastudoval a připravil v roce 2006 CD nahrávku Officium defunctorum Tomáse Luise de Victoria.

La Gambetta
La Gambetta je instrumentální soubor hrající na historické nástroje a zabývající se interpretací a studiem hudby 16. a 17. století. Svou badatelskou a interpretační činností se snaží nalézt odpovídající zvukovou podobu a dnešnímu posluchači co nejvěrněji přiblížit hudební život té doby.
Jejich poslední nahrávka MUSICUS SALUTARIS získala pětihvězdičkové recenze portálu Goldberg i časopisu Diapason.
Více informací je na jejich webové stránce.